Сучасна вишиванка сукня

Вишиті сорочки, сукні та інші види вишитих виробів вже протягом багатьох століть служать для українців предметом вічної пам’яті та гордості. Купити сучасні жіночі вишиванки не буде зайвим нікому, хто прагне виглядати стильно та водночас підтримувати давнішню традицію свого народу. 

Яке символічне значення має вишиванка 

Вважається, що понад тисячі років потому вишиванка служила для українського народу значним символом, який зміг скрізь роки пронести магічне значення, що надихає людей досі. На сайті https://vzhe-vzhe.com/jinkam/vishivanki/ ви можете переглянути вишиванки, які були зроблені українськими майстрами згідно з багатовіковою традицією, проте у сучасному стилі. Які саме символи ви можете приміряти на себе, коли почнете впроваджувати вишитий одяг у свою повсякденність?

  • Рослинні орнаменти на рукавах та комірах. Деякі види вишиванок, яких є рівно стільки, скільки регіонів в Україні, у своєму дизайні мають вишиті елементи на рукавах та комірах. Такі зустрічаються у Подільських виробах та моделях з Полтавщини. Ці орнаменти мають захисне значення та вважається, що вони здатні відганяти злі сили та приносити щастя у сім’ю. 
  • Кожен колір також обирався не просто так у вишиванці. Червоний, наприклад, представляє любов та сильну енергію, а чорний – життя, землю та плодючість. 
  • Часто на вишиванках зображуються хрести, як символ християнського вірування, захист від злих Духів та духовну силу людини. 
  • Сонце, яке через методи вишивання часто зображується у вигляді кола, представляє собою символ життя, світла та плодючості землі. Коло може також представляти цикл життя та безкінечність. 
  • Геометричні орнаменти, що переважають у дизайнах багатьох різновидів вишиванок: трикутники, ромби, кола. Такі елементи, як правило, вказують на різноманітні аспекти природі, які були навіяні уявою майстрів через техніки вишивання. Також вони символізують велич космосу та життя: в залежності від кольору набувають різного значення. 
  • Квіти вказують на красу, чистоту та родючість щирої української землі. Різні види квітів можуть також символізувати конкретні сенси, які актуальні для певного регіону в якому виготовляється вишиванка. 

Вишиванка завжди була, є і буде символом ідентичності та гордості для українського народу. Наші предки пройшли через велику кількість труднощів, які могли стерти її з лиця землі, проте їм вдалося зберегти цінне значення вишитого вбрання та зробити так, щоб досі сучасні українці могли носити ці вироби та пишатися їх великою історією. Для нас природа має велике значення, що чітко прослідковується через весь час існування цих унікальних виробів. Природне та культурне спадкування, що несуть у собі символи геометричних та рослинних мотивів, характеризують глибоку взаємодію з природою та відображують красу української землі.